Lektoři

IVONA GRÉGROVÁ

vystudovala tanec klasický, současný, lidový a taneční pedagogiku na Taneční konzervatoři v Brně. Věnuji se pedagogické činnosti a vyučuje na ZUŠ děti v rozmezí 5-18let.Vedu kurzy pro ženy, které jsou zaměřený na protažení a posílení celého těla. V první části lekce se rozhýbeme společným tréninkem, který se přizpůsobuje možnostem a schopnostem účastníků. V druhé části lekce budeme na základě technik experimentovat s pohybovou dynamikou, energií a temperamentem. Pohyb je důležitým faktorem nejen pro fyzické tělo, ale i pro naši duši. Dotazy k lekcím Vám ráda zodpovím na tel. 732512982

 

MONIKA KLOUČKOVÁ nabízí několik druhů lekcí:

ZDRAVÁ ZÁDA – POSÍLENÍ TĚLA - tato lekce se zaměřuje nejen na posílení středu těla (core), ale též na prevenci bolestivých zad vlivem sedavého zaměstnání a špatných návyků. Cvičení si klade za cíl správné potažení svalů, které mají tendenci se zkracovat a na druhou stranu posílit svaly s tendencí ochabovat. Své poznatky čerpám z jógy, dechových a relaxačních technik, pilates, core cvičení a posílení pánevního dna. Kombinací všech druhů cvičení zapojíme hluboké vrstvy svalů, které se hůře posilují a vlivem stereotypů nám ochabují. V průběhu cvičení se příjemně protáhneme, zpevníme své tělo a naučíme se správně dýchat. Cvičí se v pohodlném oblečení na jogamatce na boso.

KONTAKTNÍ IMPROVIZACE - je tanec, kde nejsou psány žádná pravidla, je vše dovoleno, nikdo vás za provedený pohyb nebude hodnotit. Je jen čistě na vás, jak se v daný okamžik do hudby pohnete. Jedná se o pohyb v rámci skupiny, ale též i jednotlivce založený na práci s vlastní váhou, rovnováhou a vzájemné podpoře. Cílem tance je dostat se do tzv. konceptu flow – kde nevnímáte čas ani prostor, jste jen tady a teď. Tanec nám umožňuje přirozeně projevovat naše emoce, přirozenost a reagovat spontánně. Díky kontaktní improvizaci posilujeme celé své tělo, rozvíjíme vztahy, lépe poznáváme sami sebe, získáváme pocit uvolnění a snižuje se nám úzkostné stavy.

JÓGA PRO DĚTI - je zábavná forma protahování celého těla, kde děti hravou formou se proměňují ve věci a zvířátka za doprovodu básniček, říkadel a příběhů. Cvičením jógy se děti učí poznávat lépe své tělo a uvědomovat si jeho jednotlivé části. Dětská jóga má dokonce i vliv na lepší spánek, soustředění, rozvoji fantazie a učí úctě k sobě samému, ale i k okolí.

ARTE TANEC - pojďme komunikovat uměním, výtvarným jazykem a pohybem, který je naprosto svobodný a dovolí nám nahlédnout do skrytých vrstev naší osobnosti. Pojďme se uvolnit, užívat si a prociťovat nejen materiál, ale i pohyb.

 

JANA LORENZ KUNDROVÁ

ahoj, jmenuji se Jana a je mi 49 let. Před 16 lety jsem aktivně tancovala orientální tanec. Moc mě to bavilo, cítila jsem se v tom skvěle a hlavně čistila hlavu. Pak jsem otěhotněla a tak jsem pro změnu tancovala kolem dítěte a domácnosti. Dnes mám možnost začít znovu s tancováním a moc se těším na nové ,, začátky". Pojďte to začít se mnou, tancovat, uvolnit se a jen tak být ....

 

ANNA RATAJOVÁ

Jmenuji se Anna a setkat se se mnou můžete na lekcích jógy. Jóga mě učí trpělivosti, hlavně se sebou sama. Někdy je v mém životě víc, jindy zase míň, ale vždycky tak akorát, jak aktuálně potřebuju. Vyhovují mi hlavně klidnější praxe, speciálně pak jin jóga. Na svých lekcích předávám to, co mi dává smysl, inspiruje mě a pomáhá mi - ať už jsou to myšlenky, nejrůznější techniky pro posílení těla a zklidnění mysli či jógové ásany. Doufám, že si z mých lekcí odnesete klid a radost. 

Ing. Kristína Hrdová

Som vyštudovaná ekonomka s manažérskou praxou v IT a výrobných firmách. Posledné roky sa intenzívne venujem koučovaniu, mentoringu,facilitovaniu školení, identifikácii a rozvoju talentov vo firmách a i u jednotlivcov, rozvoju manažérskych schopností. V individuálnej práci s klientami sa venujem hlavne harmonizácii vzťahov v rodine, sebapoznaniu a sebariadeniu a častokrát sprevádzam ľudí ich životnou tranformáciou. V mladosti som vrcholo športovala a šport je mojou vášňou dodnes. Vo voľnom čase vediem lekcie walkingu a tabaty. Batérie dobíjam kreslením, dobrou knihou a kempovaním v čistom prostředí přírody.