Kurz čakrové masáže

Lidské tělo je velmi zajímavý komplex od samotného početí, spojení dvou samostatných buněk až po jeho vývoj a růst. Různé systémy těla fungují ve vzájemné závislosti a formují tak lidskou bytost a tělo.

Čakry jsou energetická pole kolem našeho těla. Jsou to naše „osobní“ energie. Všichni je máme a každý je má na stejném místě.
Proudí jimi naše vitální energie mřížovou sítí meridiánů. Každá tato energie má jinou vibraci a ovlivňuje odlišnou část naší osobnosti.
Pokud některá z čaker nefunguje správně pocítíme to i v reálném životě. Spousta z nás netuší, že se s tím dá něco dělat, a že si můžeme poměrně snadno pomoci.

K tomuto slouží čakrová masáž, při které je jemnou technikou odstraněn napětí a stres. Díky masáži mohou na povrh vyjít emoce a je potřeba poskytnout prostor pro jejich uvolnění. Je důležitá otázka „jak se klient cítí“ ,ale ne, „co cítí“.
 
V našem těle je 7 čaker, rozdělené na 4 fyzické a 3 duchovní.
Čakry souvisí s naší fyzickou, psychickou a duševní podstatou. Čakry určují kým jsme a kým musíme být, abychom ve světě přežili. A díky nim aktualizujeme svá rozhodnutí.

Kořenová čakra ( Muladhara) řídí pohlavní žlázy a nadledvinky. Ukazuje náš strach, vinu, úzkost ale i naši ochotu stát nohama pevně na Zemi. Tato čakra se vyvíjí v matčin lůně.

Křížová čakra ( Svadhisthana)- řídí reprodukční systém a pohlavní žlázy a harmonizuje naši mužskou a ženskou energii. Vychází z ní vášeň a oheň. Je také místem našich druhotných vztahů

Čakra sola plexus ( Mani Pura) – je to centrum našeho ega a naší potřeby. Touto čakrou harmonizujeme naše osobní pravdy, síly. Nejde však o moc nad někým nebo něčím

Srdeční čakra ( Anahata)- řídí brzlík a je mostem mezi naší fyzickou a duchovní energií. Je to místo lásky a soucitu k ostatním, ke světu, prostředí i k sobě samému.

Krční čakra ( Viššudhí) duchovní čakra- řídí štítnou žlázu a příštítná tělíska. Je centrem důvěry a komunikace. Rozvíjíme schopnost rozlišovat mezi realizací a porozuměním.

Čakra „třetí oko“ (Adžna)- řídí podvěsek mozkový, je to centrum vnitřního moudra a intuic, našeho vyššího já a vztahuje se k naději.

Korunní čakra ( Sahasrára)- řídí šišinku mozkovou a je naše spojení s vyššími formami energie. Jedná se o korunování naší duchovní podstaty a energie.

Víra, naděje, důvěra a láska jsou velmi důležité pro náš život , a když jsou k tomu čakry v harmonii, tak se nám život daří.

K životu potřebujeme zdraví, energii a vitalitu. Ovšem život je nám často komplikovaný nemocemi, starostmi a stresem. Což se projeví v našich čakrách.

Když nejsou čakry v harmonii, objeví a projeví se to i v našem životě.
Na kurzu se naučíte:

  •        najít a pracovat s čakrami
  •        naučíte se barvy spojené s čakrami
  •        jak komunikovat
  •        jak pokládat ruce
  •        práce s energií
  •        jak rozeznat citlivost
  •        léčivé techniky

Tento kurz je určen všem, kdo chtějí pracovat sami se sebou i s druhými. Není nutné mít zdravotnické vzdělání a určitě ho ocení maséři, kosmetičky i „ normální „ člověk, který chce pracovat s energií.

Naší předností jsou na kurzech menší skupiny a tím i individuální přístup.

Krásné prostory sálají pozitivní energii a jsou ideální a připravené pro tento kurz.

V malé skupince budeme respektovat osobní hranice každého účastníka a nikdo nebude nikoho do ničeho nutit :o)

Můžeme trénovat jenom na sobě, nebo jeden na druhém, objevovat, že dotek může být bezpečný a příjemný i mezi lidmi, se kterými se neznáme.
 

Termíny a cenu najdete v našem rezervačním systému: https://carezza-masaze.inrs.cz/rs