Kurzy reflexních masáží

Kurz reflexní masáže - naše tělo je chrám naší duše, zdroj moudrosti, síly i potěšení. Také nás chrání. Proto je důležité umět tělo vnímat, naslouchat mu a také o něj pečovat. Reflexní masáž je  vynikající preventivní a léčebná metoda dostupná všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě.

Kurzy reflexních masáží

 • 1. kurz reflexní masáže chodidla a dlaně
 • 2. kurz reflexní masáže pohybového aparátu
 • 3. kurz reflexní masáže vnitřních orgánů a lymfy
 • 4. kurz reflexní masáže odblokování páteře jemnou technikou - 2 denní

První tři kurzy může absolvovat úplný začátečník (amatér), a je jedno v jakém pořadí začnete.

Ideální je absolvovat všechny, abyste získali přehled o reflexní masáži a spojili si jednotlivé souvislosti. Odblokování páteře, tady už jsou vhodné základní anatomické znalosti. 

Co Vás naučíme?

 • základní principy techniky
 • masážní terapie orientace na chodidle (mapa reflexních bodů),
 • základní diagnostika
 • základní strategie léčení a důležitá upozornění

Reflexní masáž můžete provádět i několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže.Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší.

Naše tělo je chrám naší duše, zdroj moudrosti, síly i potěšení. Také nás chrání. Proto je důležité umět tělo vnímat, naslouchat mu a také o něj pečovat. Reflexní masáž je  vynikající preventivní a léčebná metoda dostupná všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě..

Kurz reflexní masáže chodidla a dlaně - je to jednodušší forma reflexologie, kdy máme ruku vždy po ruce :-). A můžeme si pomoci kdykoliv a kdekoliv, jen vědět, kde správně "zmáčknout". Reflexologie nohy a ruky je nesmírně účinnou metodou, která je  zaměřena na chodidla a naše dlaně. Její princip je založen na principu ZRCADLA, tzn. že naše chodidla a dlaně jsou přesným odrazem celého těla.

Reflexologie nohy a ruky je nesmírně účinnou metodou, která je  zaměřena na chodidla  a naše dlaně. Její princip je založen na principu ZRCADLA, tzn. že naše chodidla a dlaně jsou přesným odrazem celého těla. Každou jeho nedokonalost a nerovnost, každé místo, které se na našem těle nachází v nerovnováze, chodidla i dlaně zobrazí. Zároveň můžeme odhalit oslabené orgány ještě dříve, než by mohlo dojít k jejich fyzickému onemocnění. Stlačováním a hlazením příslušných bodů lze nejen vyvažovat energetickou rovnováhu vnitřních orgánů, ale i ulevit od bolesti, nahromaděného napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění. Touto šetrnou a účinnou technikou tedy přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a přivádíme tělo k jeho přirozené harmonii.

Je vhodné ji provádět i několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže.Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění, u tělesně postižených i u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko.

Výhodou této masáže je možnost automasáže, tedy možnost masírovat sami sebe a pomoci si tak od únavy nebo bolesti.
I když je však tato metoda jednoduchá, bez konkrétních znalostí a bez dodržování určitých zákonitostí nebude tak účinná, jak by mohla být.
Hlavním motivem je tedy předat účastníkům všechny potřebné informace, aby pomocí této metody dokázali pomáhat sami sobě nebo svým blízkým. 

 • základní principy techniky masážní terapie
 • orientace na chodidle a dlaních  (mapa reflexních bodů)
 • základní diagnostika
 • základní strategie léčení a důležitá upozornění

Jak bude kurz probíhat?
Kurz bude kombinací teoretických základů a praktického nácviku a je určen široké veřejnosti, i těm, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s masáží.
Sami si jednotlivé techniky vyzkoušíte a společně probereme, co případně vylepšit.

Kurz reflexní masáže pohybového aparátu- výhodou této masáže je možnost automasáže, tedy možnost masírovat sami sebe a pomoci si tak od únavy nebo bolesti. I když je však tato metoda jednoduchá, bez konkrétních znalostí a bez dodržování určitých zákonitostí nebude tak účinná, jak by mohla být. Hlavním motivem je tedy předat účastníkům všechny potřebné informace, aby pomocí této metody dokázali pomáhat sami sobě nebo svým blízkým. 

 

Kurz reflexní masáže vnitřních orgánů a lymfy- navazuje na kurz pohybového aparátu a chodidel a dlaně. Není problém jim kurz reflexní masáže začít a navázat ostatními kurzy. Reflexologie nohy je nesmírně účinnou metodou. Její princip je založen na principu ZRCADLA, tzn. že naše chodidla jsou přesným odrazem celého těla. Každou jeho nedokonalost a nerovnost, každé místo, které se na našem těle nachází v nerovnováze, chodidla i dlaně zobrazí. Zároveň můžeme odhalit oslabené vnitřní orgány ještě dříve, než by mohlo dojít k jejich fyzickému onemocnění.

 

 

Kurz odblokování páteře jemnou technikou – 2 denní- základem je technika uvolnění krční páteře. A k tomu využíváme reflexních bodů na chodidlech, rukou, předloktích a v oblasti krčních a týlních kostí. Na závěr provedeme jemnou masáž v oblasti hrudní páteře, lopatek a šíje.

V současné hektické době většinu z nás trápí potíže se zády a nemáte prostor čekat u lékaře? Chcete pomoct s těmito potížemi svým blízkým i cizím? Pokud chcete vědět jak na to, tak tento kuŕz Vám nabídne řešení.
Na kurzu se naučíme způsob, jak efektivně a bezpečně odblokujeme potíže s páteří. Tyto potíže se projevují krátkodobě, nebo dlouhodobě na fyzické i psychické úrovni.

Samotné odblokování se provádí v sedě nasucho v oblasti 3 krčního obratle. Po uvolnění této části, zavládne rovnováha v celém těle, látková výměna funguje lépe a nastává odliv toxinů, energie se rozproudí a zdravotní stav se zlepšuje. Jedná se o techniku Jiřího Janči, kterou zdokonalil Julius Pataky.

Ošetřujeme body na chodidlech, rukou, v oblasti krčních a týlních kostí, kde se nacházejí dálkové ovladače krční páteře. Pokud chceme docílit komplexního ošetření, provedeme jemnou masáž v oblasti hrudní páteře, lopatek a šíje. 
Též se uvolňují body na nohách a ošetření nás vede ke komplexnímu uvolnění celého těla.
 Na kurzu se naučíme : 

 • hledání a rozpoznávání zón na těle
 • jednotlivé sestavy na uvolnění částí těla a současně se naučíme schopnosti propojovat a vnímat celé tělo při odblokování
 • sestava je vhodným doplňkem masáží, při uvolňování těla 
 • sestava je šetrná a současně velice hloubková  s respektem stavu klienta, kde se zohledňuje věk, vitální síla i aktuální stav. 

Základem je technika uvolnění krční páteře. A k tomu využíváme reflexních bodů na chodidlech, rukou, předloktích a v oblasti krčních a týlních kostí. Na závěr provedeme jemnou masáž v oblasti hrudní páteře, lopatek a šíje.

 • technika Jiřího Janči, kterou zdokonalil Julius Pataky
 • používáme reflexní body celého těla.  
 • navazuje a doplňuje reflexní masáž chodidel a dlaně 
 • rozšiřujeme péči o tělo
 • účinná technika na šetrné odblokování těla ​

V malé skupince budeme respektovat osobní hranice každého účastníka a nikdo nebude nikoho do ničeho nutit :o)

Můžeme trénovat jenom na sobě, nebo jeden na druhém, objevovat, že dotek může být bezpečný a příjemný i mezi lidmi, se kterými se neznáme.

Pro koho je určen: pro začátečníky a pro každého, kdo se chce naučit reflexní masáž, fyzioterapeuty/tky.

Termíny  a ceny najdete v našem rezervačním systému: https://carezza-masaze.inrs.cz/rs