Homeopatie

Homeopatie je nejen léčba osobnosti jako celku, ale je účinná i pro duchovní vývoj člověka. Když pacient vyhledá pomoc homeopata, je to ve chvíli, kdy sešel ze své cesty a potřebuje se na ni vrátit, aby byl zdráv. To nám nejlépe odzrcadlí naše tělo, buď jako problém na fyzickém těle nebo nespokojenost s nějakým tématem v našem životě. V té chvíli se homeopat stává oporou a homeopatický lék tou správnou směrovkou, která ho přivede zpátky na jeho cestu zdraví a životního naplnění.

Základní myšlenkou homeopatie je “similia similibus curentur”, tedy „podobné bude vyléčeno podobným“. Na tomto principu je založen první homeopatický zákon, který praví, že jakákoliv substance, která může vyvolat nemoc, dokáže tuto nemoc také vyléčit.

Idea léčení „osobnosti jako celku“ je základ homeopatie. Podstatou tohoto přístupu je myšlenka, že symptomy, nemoci či bolesti neexistují samy o sobě, ale odrážejí způsob jak člověk žije a jak jde po své cestě životem. Bere se v úvahu celá osobnost, ne pouze hmotné tělo, ale také tělo mentální a emocionální. Homeopat musí proniknout hlouběji, než pouze k nemoci nebo fyzickým symptomům. Psychická stránka člověka se odráží na jeho tělesné schránce. Je to mapa, kde si homeopat může přečíst určité věci o svém pacientovi a dát je do širších souvislostí a pak předepsat lék, který sedne přesně na daného člověka.

Celá osobnost se dá přirovnat obrazu složeného z dílků (puzzle). Homeopat nemůže předepisovat jen na to, že pacienta bolí v krku, musí si k tomu dát další dílky jeho života. Co zrovna teď zažívá, co se teď v jeho životě děje, stalo se něco důležitého, co mohlo jeho nemoc odstartovat?

Odpovědi vám pomůžu hledat ve svém studiu.


Cena:

Úvodní hodinové setkání s diagnostikou stojí 1300 Kč.
Za každou další osobní návštěvu zaplatíte pouze  800 Kč.