O Mně
Sobota 10:00 - 12:00, 13:30 - 19:00
Kurz reflexní masáže chodidel a dlaně 2 | PRAHA

20.8. 2022

Navazující kurz, ve kterém prohloubíme a rozšíříme znalosti reflexní masáže chodidel a jako novinku se naučíte reflexní masáž rukou. Je to jednodušší forma reflexologie, kdy máme ruku vždy po ruce :-). A můžeme si pomoci kdykoliv a kdekoliv, jen vědět, kde správně "zmáčknout". 

 Reflexní masáž je  vynikající preventivní a léčebná metoda dostupná všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Tento kurz je koncipován tak, abyste po jeho absolvování byli schopni provést terapii sobě nebo někomu jinému. 

Reflexologie nohy a ruky je nesmírně účinnou metodou, která je  zaměřena na chodidla  a naše dlaně. Její princip je založen na principu ZRCADLA, tzn. že naše chodidla a dlaně jsou přesným odrazem celého těla. Každou jeho nedokonalost a nerovnost, každé místo, které se na našem těle nachází v nerovnováze, chodidla i dlaně zobrazí. Zároveň můžeme odhalit oslabené orgány ještě dříve, než by mohlo dojít k jejich fyzickému onemocnění. Stlačováním a hlazením příslušných bodů lze nejen vyvažovat energetickou rovnováhu vnitřních orgánů, ale i ulevit od bolesti, nahromaděného napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění. Touto šetrnou a účinnou technikou tedy přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a přivádíme tělo k jeho přirozené harmonii.

Je vhodné ji provádět i několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže.Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění, u tělesně postižených i u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko.

 

Výhodou této masáže je možnost automasáže, tedy možnost masírovat sami sebe a pomoci si tak od únavy nebo bolesti.

I když je však tato metoda jednoduchá, bez konkrétních znalostí a bez dodržování určitých zákonitostí nebude tak účinná, jak by mohla být.

Hlavním motivem je tedy předat účastníkům všechny potřebné informace, aby pomocí této metody dokázali pomáhat sami sobě nebo svým blízkým. 

  • základní principy techniky masážní terapie
  • orientace na chodidle a dlaních  (mapa reflexních bodů)
  • základní diagnostika
  • základní strategie léčení a důležitá upozornění

 

Jak bude kurz probíhat?

Kurz bude kombinací teoretických základů a praktického nácviku a je určen široké veřejnosti, i těm, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s masáží.

Sami si jednotlivé techniky vyzkoušíte a společně probereme, co případně vylepšit.

Všechny techniky, které se naučíte, jsou přizpůsobeny pro použití v domácím prostředí. Budou to tedy techniky, které můžete použít i bez speciálního masážního lehátka, ale třeba na matraci na zemi.

Aby se vám lépe začínalo, dostanete s sebou na závěr stručný materiál s popisem technik.

 

Co si přinést s sebou

Na kurz budete potřebovat karimatku, velký a malý ručník, prostěradlo, pohodlné oblečení a dobrou náladu :o)

 

Certifikát

Na závěr kurzu obdržíte certifikát o absolvování kurzu.

Cena: 2450,-

Místo konání:
PRAHA - místo bude upřesněno

Chci se přihlásit...